Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g |
|---|
| Chemical formula | Al2O3 |
|---|---|
| CAS number | 1344-28-1 unverified |
| Purity | 99.9+% |
| Form | Nanopowder |
| Particle size | 100 nm |
| Grade | Alpha |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 11,90 € | 2,38 €/g |
| 10 g | 16,90 € | 1,69 €/g |
| 100 g | 50,90 € | 0,51 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Technical alumina powder for abrasive, ceramic and polishing applications.
Reviews
There are no reviews yet.