Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g, 1 kg |
|---|
| Chemical formula | Fe2O3 |
|---|---|
| CAS number | 1309-37-1 unverified |
| Purity | 99.5+% |
| Form | Nanopowder |
| Particle size | 100-200 nm |
| Grade | Gamma |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 36,90 € | 7,38 €/g |
| 10 g | 45,90 € | 4,59 €/g |
| 100 g | 121,90 € | 1,22 €/g |
| 1 kg | 580,90 € | 0,58 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Red iron oxide powder for pigment and polishing applications.
Reviews
There are no reviews yet.