Additional information
| Package size | 1 g, 5 g, 10 g, 100 g, 1 kg |
|---|
| Chemical formula | BN |
|---|---|
| CAS number | 10043-11-5 unverified |
| Purity | 99.85+% |
| Form | Nanopowder |
| Particle size | 65-75 nm |
| Grade | Hexagonal |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 1 g | 27,90 € | 27,90 €/g |
| 5 g | 49,90 € | 9,98 €/g |
| 10 g | 57,90 € | 5,79 €/g |
| 100 g | 146,90 € | 1,47 €/g |
| 1 kg | 401,90 € | 0,40 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Hexagonal boron nitride powder for thermal and lubricant applications.
Reviews
There are no reviews yet.