Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g, 1 kg |
|---|
| Chemical formula | SiC |
|---|---|
| CAS number | 409-21-2 unverified |
| Purity | 99.5+% |
| Form | Nanopowder |
| Particle size | 50-70 nm |
| Grade | Beta |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 84,90 € | 16,98 €/g |
| 10 g | 98,90 € | 9,89 €/g |
| 100 g | 208,90 € | 2,09 €/g |
| 1 kg | 1 036,90 € | 1,04 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Silicon carbide powder for abrasive and refractory applications.
Reviews
There are no reviews yet.