Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g, 1 kg |
|---|
| Chemical formula | CFx |
|---|---|
| CAS number | 51311-17-2 unverified |
| Form | Micron powder |
| Particle size | 10-20 μm |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 54,90 € | 10,98 €/g |
| 10 g | 72,90 € | 7,29 €/g |
| 100 g | 294,90 € | 2,95 €/g |
| 1 kg | 1 844,90 € | 1,84 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Fluorinated graphite for extreme-pressure and high-temperature lubrication.
Reviews
There are no reviews yet.