Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g, 1 kg |
|---|
| Chemical formula | MoS2 |
|---|---|
| CAS number | 1317-33-5 unverified |
| Purity | 99.9+% |
| Form | Micron powder |
| Particle size | 325 mesh |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 17,90 € | 3,58 €/g |
| 10 g | 27,90 € | 2,79 €/g |
| 100 g | 131,90 € | 1,32 €/g |
| 1 kg | 652,90 € | 0,65 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Layered solid lubricant for vacuum, high-load and oil-free applications.
Reviews
There are no reviews yet.