Additional information
| Package size | 5 g, 10 g, 100 g |
|---|
| Chemical formula | WS2 |
|---|---|
| CAS number | 12138-09-9 unverified |
| Purity | 99.99+% |
| Form | Nanopowder |
| Particle size | 35-75 nm |
| Quantity | Price | Per gram |
|---|---|---|
| 5 g | 39,90 € | 7,98 €/g |
| 10 g | 61,90 € | 6,19 €/g |
| 100 g | 279,90 € | 2,80 €/g |
Larger quantities and bulk pricing on request.
Low friction coefficient solid lubricant, stable to higher temperatures than MoS2.
Reviews
There are no reviews yet.